Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

dr n. med. Rafał Sapuła Wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji

2016-10-18 09:16:54

Z przyjemnością informujemy iż w trakcie ostatniego Kongresu Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji (13-15.10.2016 r.) dr n. med. Rafał Sapuła został wybrany na wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. 

Prezesem został dr hab. n. med. Jacek Durmała - kierownik Katedry Rehabilitacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

To duże wyróżnienie dla zamojskiej rehabilitacji.

Pan dr n. med. Rafał Sapuła pełni również funkcję Przewodniczącego Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, jest także jednym z dwóch stałych doradców Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej. Jest kierownikiem Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji WSZiA, CRM Reh-MediQ w Tyczynie, adiunktem w Katedrach Fizjoterapii WSZiA w Zamościu oraz WSIiZ w Rzeszowie. Jest redaktorem naczelnym serii Fizjoterapia Zamojskich Studiów i Materiałów (4 pkt MNiSW), redaktorem tematycznym Postępów Rehabilitacji (9pkt MNiSW) oraz recenzentem w innych specjalistycznych czasopismach.

Dr n. med. Rafał Sapuła to lekarz specjalista rehabilitacji medycznej, balneologii i medycyny fizykalnej, specjalizant w medycynie paliatywnej, certyfikowany lekarz Polskiego Towarzstwa Medycyny Sportowej, jest także mgr fizjoterapii.

W 2014 r. zorganizował w Zamościu dla ponad 600 osób XVI Między­narodowe Sympozjum Naukowo - Szkoleniowe Polskiego Towarzy­stwa Rehabilitacji (PTReh), połączone ze spotkaniem Zgromadzenia Ogólnego Sekcji i Zarządu Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji Europejskiej Unii Lekarzy Specjalistów (UEMS PRM Section & Board -  Physical and Rehabilitation Medicine Section & Board of the European Union of Medical Specialists). Była to historyczna chwila dla polskiej rehabilitacji, po raz pierwszy tak znakomite grono tj. 80 najwybitniejszych specjalistów z Europy odwiedziło Polskę.

Polskie Towarzystwo Rehabilitacji działa od 1989 roku, liczy około 3000 członków i jest największym naukowym towarzystwem w Polsce skupiającym specjalistów związanych z rehabilitacją, w tym lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej, lekarzy innych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, masażystów, psychologów, logopedów, ortotyków, pielęgniarki. Celem działalności PTReh jest pogłębienie wiedzy w zakresie nauk związanych z rehabilitacją oraz popieranie badań i prac naukowych w tym zakresie, reprezentowanie rehabilitacji polskiej w kraju i za granicą oraz krzewienie zasad humanistycznych w społeczeństwie, zwłaszcza w odniesieniu do osób niepełnosprawnych. Organem naukowym Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji jest kwartalnik "Postępy Rehabilitacji". 

wszystkie aktualnosci »