Wykład "Informacja gospodarcza przewagą konkurencyjną firm"

2016-05-11 10:21:28

Wymiana informacji gospodarczych, ryzyko w działalności gospodarczej, ocena wiarygodności finansowej osób fizycznych i przedsiębiorców to tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas kolejnego wykładu otwartego z serii "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem", który odbył się dnia 10 maja 2016 r. w ramach realizacji programu współpracy naszej uczelni z firmami sektora bankowego.

Wykład zorganizowany przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Związek Banków Polskich poprowadził Pan Krzysztof Ostafiński z Centrum Prawa Bankowego i Informacji. Wystąpienie poświęcone było między innymi działalności Biura Informacji Gospodarczej BIG InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej BIK. Instytucje te stawiają sobie za cel wspieranie bezpiecznego obrotu gospodarczego poprzez oferowanie dostępu do baz zawierających informacje gospodarcze na temat rzetelności płatniczej przedsiębiorców i konsumentów.

Wśród słuchaczy najliczniejszą grupę stanowili studenci kierunków informatyka oraz finanse i rachunkowość, ale otwarta formuła wykładu pozwalała uczestniczyć w nim wszystkim zainteresowanym osobom.

Program "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem", którego uczestnikiem jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich oraz jego partnerów: Biura Informacji Kredytowej S.A., Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

Program zakłada bliską współpracę z uniwersytetami i szkołami wyższymi oraz działania na rzecz poszerzania wiedzy studentów, przyszłych i aktualnych przedsiębiorców odnośnie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, wykorzystywania informacji finansowych oraz nowoczesnych narzędzi e-gospodarki.