Ruszyła rekrutacja na seminaria doktoranckie z nauk o mediach we WSIiZ w Rzeszowie

2016-03-23 01:11:12

Można już aplikować na seminaria doktoranckie z nauk o mediach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. WSIiZ jako jedyna uczelnia niepubliczna i jedna z czterech w Polsce posiada uprawnienia do kształcenia w tym zakresie. Rekrutacja na pierwszy semestr trwa do 25 kwietnia 2016 roku.

Studia Doktoranckie

Uczelnia zaczęła od ukierunkowania studiów dziennikarskich na komunikowanie wizualne, media cyfrowe, komunikację wizerunkową i social media.

Również doktoraty będą ukierunkowane na te, przyszłościowe gałęzie mediów – mówi prof. Sławomir Gawroński, Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych.

Współczesne media, a właściwie – multimedia, to obszar blisko związany z grafiką komputerową – stąd też, część problemów badawczych z tego obszaru znajdzie odzwierciedlenie w rozprawach doktorskich – dodaje prof. Mark W. Bannatyne.

Seminaria doktoranckie prowadzone będą przez wybitnych specjalistów tematyki mediów i nowych mediów. Prof. Tomasz Goban-Klas, prof. Sławomir Gawroński, czy prof. Mark W. Bannatyne z Purdue Institute w USA to doświadczeni wykładowcy i wybitni akademicy. Pod ich opieką mają szansę powstać wartościowe dysertacje.

Nauki o mediach to nowa dyscyplina naukowa. Jest odpowiedzią środowiska akademickiego na dynamiczny rozwój mediów i multimediów. Co za tym idzie seminaria doktoranckie zorientowane będą głównie na nowe media, media cyfrowe, social media i szeroko pojęty internet. Jest to zdecydowany krok w przyszłość. - Nauki o mediach są niezbędne dla zrozumienia i doskonalenia wszystkich sektorów współczesnego społeczeństwa. Tak narodowego, jak i globalnego, światowego, a więc polityki, gospodarki i handlu, finansów,  kultury, edukacji, a także rozrywki i zabawy – podkreśla prof. Tomasz Goban-Klas. – Pogłębiona analiza w każdej z dziedzin nauk społecznych musi zatem zawierać elementy nauk o komunikowaniu i mediach – dodaje.

Więcej informacji można uzyskać na stronie doktorat.wsiz.rzeszow.pl