Odszedł Prof. dr hab. med. Jan Haftek

2015-12-11 11:03:24

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci Profesora zwyczajnego Jana Haftka, od 2004 roku pracownika Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki naszej uczelni, wybitnego neurochirurga i wspaniałego człowieka. Profesor był prekursorem wielu nowatorskich metod leczenia, promotorem rozwoju neurochirurgii i rehabilitacji, założycielem Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, autorem blisko 150 publikacji naukowych i współautorem kilku podręczników. Był członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Neurochirurgii oraz Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, doktorem h.c. WAM w Łodzi. Otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień, w tym Gold Medal of Honor najwyższe wyróżnienie World Federation of Neurosurgical Societies; tytuł Pioneer of Hand Surgery, dyplom "Zasłużonemu" nadany przez Polskie Towarzystwo Lekarskie oraz Krzyż Komandorski OOP.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim
składa