Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

PLATFORMY STARTOWE

2015-11-27 11:14:14

„Platformy startowe dla nowych pomysłów” to kompleksowy program wspierania startupów, realizowany w ramach Programu Polska Wschodnia 2014-2020. Pomoże on młodym ludziom (do 35 roku życia) przekształcić pomysł w innowacyjny biznes.

Dla kogo?

Wsparcie skierowane jest przede wszystkim do absolwentów i studentów ostatnich lat studiów, którzy mają pomysł na innowacyjny biznes i chcą uruchomić firmę w Polsce Wschodniej.

Jak to działa?

Już wiosną 2016 r. wybrane w konkursie ośrodki innowacji z Polski Wschodniej – tzw. animatorzy Platform startowych – przeprowadzą nabór pomysłów. Najlepsi pomysłodawcy przystąpią do tworzenia własnego przedsiębiorstwa. Jako start-uperzy otrzymają niezbędną pomoc w udoskonaleniu swojej koncepcji pod kątem rynkowym, tak by w rezultacie wypracować odpowiedni model biznesowy dla swojej firmy.

Platformy startowe zapewnią młodym przedsiębiorcom indywidualne wsparcie. Obejmie ono:

• opiekę w formie branżowego mentoringu (indywidualne oraz grupowe sesje mentoringowe);
  • coaching (np. biznesowy, marketingowy, finansowy, technologiczny);
  • inne usługi niezbędne do przeprowadzenia prac nad rozwojem nowego pomysłu biznesowego;
  • dostęp do stanowiska pracy.

Startupy, które będą gotowe do wejścia na rynek ze swoim produktem lub usługą będą mogły ubiegać się nawet o 800 tys. zł bezzwrotnej dotacji na rozwój swojej firmy.