Nasi studenci na praktykach w Europie

2015-10-23 12:17:15

Dzięki Erasmus+ nasi studenci mają możliwość studiowania i realizacji praktyk w całej Unii Europejskiej. Tylko w czasie wakacji do Belgii, Turcji i na Litwę wyjechało siedmioro studentów. Zachęcamy do przeczytania krótkiej relacji Pani Marii Dmytrash, studentki kierunku fizjoterapia, która wakacyjną praktykę odbywała w Szpitalu Świętego Wincentego w Antwerpii (Belgia).

Praktykę w programie Erasmus+ odbyłam w szpitalu Sint Vincentius w pięk­nym mieście Antwerpia. Jest to szpital ogólny (z 302 łóżkami) z oddziałami m.in.: chorób wewnętrznych, chirurgii, położniczym, pediatrycznym, geriatrycznym, zespołem intensywnej opieki i opieki pourazowej. Szpital współpracuje z Uniwersytetem w Antwerpii i wraz z innymi lokalnymi szpitalami i ośrodkami opieki tworzy: organizację opieki i pielęgnacji - Szpital Sióstr Antwerpii (GasthuisZusters Antwerpen  - GZA).

Jestem zachwycona doświadczeniem nabytym w czasie praktyk. Szczególnie spodobały mi się prezentowane tam: podejście do pacjenta, metody rehabilitacji jak również (oprócz pogłębiania wiedzy z fizjoterapii) możliwość doskonalenia języka angielskiego. W czasie praktyk poznałam kulturę belgijską i wielu wspaniałych, otwartych ludzi.

Z perspektywy czasu jedyne czego żałuję to, że nie skorzystałam z tego programu dużo wcześniej. Praktyka Erasmus+ pozwoliła mi  zdobyć doświadczenie i świetnie spędzić czas.