Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

Uwaga niepełnosprawni – szansa na dofinansowanie kształcenia

2015-09-07 12:14:42

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim uprzejmie informuje, że absolwenci szkół ponadgimnazjalnych planujący kontynuację nauki na poziomie policealnym lub wyższym mają możliwość uzyskania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pomocy finansowej w uzyskaniu wykształcenia (w ramach modułu II programu Aktywny Samorząd).

Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych zainteresowani dalszym kształceniem, posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mogą uzyskać pomoc finansową ze środków PFRON na pokrycie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub szkole wyższej.

Wnioski o dofinansowanie kosztów nauki dla mieszkańców powiatu tomaszowskiego realizowane są przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim.

Formy dofinansowania lub refundacji kosztów uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym:

• czesne (opłata pobierana za naukę w szkole policealnej lub wyższej),
  • dodatek na pokrycie kosztów kształcenia (nie wymagająca rozliczenia kwotę przeznaczoną na wydatki związane z pobieraniem nauki),
  • dodatek na uiszczenie opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego.

Wnioski o dofinansowanie w ramach modułu II-pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym na semestr zimowy przyjmowane są w terminie od 1.09.2015 roku do 30.09.2015 roku w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim, ul. Lwowska 68, 22-600 Tomaszów Lubelski, Tel. 084 664 35 90.

Bliższe informacje dotyczące programu dostępne są również na stronach internetowych: www.pfron.org.pl, www.pcpr-tomaszow.pl