Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Applications of Computational Intelligence in Biomedical Technology

2015-07-22 01:55:36

W czerwcu br. w wydawnictwie Springer w ramach serii Studies in Computational Intelligence ukazała się monografia Applications of Computational Intelligence in Biomedical Technology pod redakcją Krzysztofa Pancerza (Rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu) oraz Eleny Zaitsevej (University of Zilina), Radima Brisa (Technical University of Ostrava) oraz Jaroslava Majernika (Pavol Jozef Safarik University).

Monografia przedstawia najnowsze wyniki i wybrane zastosowania inteligencji obliczeniowej w biomedycynie. W kolejnych rozdziałach zaprezentowane zostały różne aspekty rozwoju metod i algorytmów w stosowanych w tym obszarze wiedzy, w tym algorytmów przetwarzania obrazów medycznych oraz metod modelowania. Poruszono w nich m.in. tak ważne i interesujące aspekty jak wsparcie podejmowania decyzji medycznych, oszacowanie ryzyka zabiegów, niezawodności systemów medycznych oraz problemów praktycznych zastosowań klinicznych. Książka ta jest przeznaczona dla naukowców, nauczycieli akademickich i doktorantów zajmujących się problematyką zastosowań IT w biomedycynie. Przydatne informacje uzyskają także przedstawiciele firm IT, programiści sprzętu i/lub oprogramowania dla medycyny.

W międzynarodowym gronie autorów rozdziałów w monografii znaleźli się między innymi pracownicy naukowo-dydaktyczni naszej uczelni Krzysztof Pancerz i Andrzej Burda oraz studentka II roku informatyki Olga Mich. W rozdziale A Tool for Computer-Aided Diagnosis of Psychological Disorders Based on the MMPI Test: An Overview zaprezentowali wyniki badań naukowych w obszarze wykorzystania narzędzi inteligencji obliczeniowej w medycynie i ochronie zdrowia.

Monografia na stronie internetowej wydawnictwa Springer

wszystkie aktualnosci »

TELC

partner ZUS Współpraca partnerska