I Ty możesz zostać maklerem! - Szkolna Gra Giełdowa

2013-11-14 09:09:09

Od września 2013 r. Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego po nazwą „I Ty możesz zostać maklerem. Szkolna gra giełdowa”. Głównym celem projektu jest zwiększenie i utrwalenie wśród licealistów wiedzy na temat przedsiębiorczości, a także edukacja ekonomiczna w zakresie działania rynku kapitałowego oraz giełdy.

„I Ty możesz zostać maklerem. Szkolna gra giełdowa” to jedyna taka lekcja przedsiębiorczości, która łączy wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami prezentowanymi w innowacyjny sposób. Francuski ekonomista Michel Santi powiedział, że: „przedsiębiorczość nie jest cechą wrodzoną, ale pewną właściwością ducha i działań, które są przywilejem wielu, a jednak niewielu z nich kształtuje je i wzmacnia”. Dlatego, przy wsparciu finansowym Fundacji Kronenberga, WSE przygotowała projekt w którym uczniowie od praktycznej strony nauczą się inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji, a także pracy w zespole. Wiemy jak ważne jest aby przekazywana wiedza nie tylko przyczyniła się do poszerzenia horyzontów, ale także potrafiła zaciekawić i obudzić w młodych ludziach chęć rozwoju i pasje.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie będą mogli:

• uczestniczyć w szkoleniach i spotkaniach prowadzonych przez przedstawicieli związanych ze środowiskiem giełdowym,
  • uczestniczyć w warsztatach z gry na giełdzie,
  • tworzyć własny portfel inwestycyjny na portalu internetowym,
  • analizować efektywność operacji.

Zapraszamy nauczycieli do zgłaszania uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa i powiatu krakowskiego. W projekcie uczestniczyć mogą  całe klasy lub 5 osobowe zespoły.

Warsztaty i spotkania z ekspertami będą odbywać się co 2 tygodnie w siedzibie Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, przy ul. Westerplatte 11.

Dla najlepszych zespołów przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@wse.krakow.pl lub tel. 12 683 24 04

Zapisy trwają do 18 listopada 2013 r.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt realizowany przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera dofinansowała Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowym. Projekt będzie trwał do końca marca 2014 roku.