Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

2 miejsce w konkursie Microsoftu dla MobiTouch - firmy studentów WSIiZ

2013-10-01 03:40:32

Firma MobiTouch założona przez studentów WSIiZ  zajęła 2 miejsce w prestiżowym konkursie organizowanym przez Microsoft, w kategorii Aplikacja Konsumencka.  W rozgrywce rywalizowało 107 firm z całej Polski.

Podczas finałowej gali przedstawiono 10 najlepszych projektów biznesowych i konsumenckich na platformy Windows 8, Windows Phone 8 i Windows Azure i dokonano wyboru zwycięzców.

Zespół MobiTouch na gali w Warszawie zaprezentował swoją nową grę „Freddy”, dedykowaną na wszystkie platformy mobilne. W kategorii „Aplikacja Konsumencka” projekt rzeszowskiej firmy zajął 2 miejsce. Nagrody to telefony Nokia z systemem Windows Phone oraz wsparcie marketingowe w działaniach promocyjnych.

- Gdy konkurs się rozpoczął byliśmy akurat w trakcie tworzenia naszej drugiej już gry mobilnej. Od początku zamiar był taki, by wystąpić z nią w najbliższym możliwym konkursie, w ten sposób pozwalając jej zaistnieć - mówi Michał Ręczkowicz, prezes firmy MobiTouch, student kierunku informatyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W pierwszym etapie konkursu zespół MobiTouch zaproponował nowatorskie rozwiązanie w postaci projektu oprogramowania. W drugiej fazie konkursu na podstawie przedstawionego pomysłu informatycy wypracowali gotową aplikację. Podczas rozgrywki uczestnicy otrzymali bezpłatne wsparcie technologiczne od Microsoftu. Brali udziału w szkoleniach, przygotowanych przez organizatorów konkursu.

Wkrótce premiera gry

Już wkrótce nastąpi premiera gry „Freddy”, która w początkowej fazie procesu, oraz w trakcie trwania konkursu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, nazywała się „Pipeball”. Zmiana nazwy nie jest jedyną, jaka nastąpiła podczas prac nad kolejną grą prężnie rozwijającej się firmy MobiTouch.

- Tak naprawdę, zmieniła się cała koncepcja – mówią Ivan Mazur i Michał Fal, członkowie zespołu - Pierwotnie gra miała polegać na zręcznościowym odbijaniu kulek, by wpadały w odpowiednie miejsca. Dopiero później pojawił się bohater: żaba Freddy, która szybko stała się ikoną gry. Tak powstała cała obecna otoczka i wszystkie stopnie trudności. Jedynie gatunek się nie zmienił i mechanika.

„Freddy” to gra zręcznościowo-przygodowa, o ciekawej fabule i oryginalnej grafice. Bohaterem jest półmechaniczna żaba, stworzona przez szalonego naukowca, której celem i jednocześnie celem gry jest ucieczka. Zadaniem gracza jest umożliwienie Freddy’emu wydostania się z laboratorium i przeżycia wielu nietypowych przygód, które odsłonią kolejne plansze. I tak oto tłem fabuły stają się: wnętrze studni, tropiki, przestworza czy nawet kosmos. Całość ma stylową oprawę graficzną i muzyczną autorstwa MobiTouch.

- „Freddy” został zgłoszony jeszcze do dwóch innych, tym razem międzynarodowych, rozgrywek – zdradza Michał Ręczkowicz – Liczymy, że z naszym pomysłem przebijemy się jeszcze dalej, a tym czasem nadal pracujemy nad grą.

MobiTouch to firma założona przez studentów WSIiZ, dzięki wsparciu finansowemu z funduszu InnoFund, działającemu przy uczelni, który wspiera innowacyjne przedsięwzięcia i pomysły biznesowe.