Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

Rektorzy dyskutowali w WSIiZ o rozwoju systemów informatycznych w uczelniach wyższych

2013-09-18 02:31:50

Przedstawiciele Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) dyskutowali w WSIiZ o rozwoju systemów informatycznych w uczelniach wyższych.

Posiedzenie Komisji ds. Infrastruktury Informacyjnej KRASP odbyło się Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Spotkanie podzielone zostało na trzy sesje tematyczne. Komisja omówiła m.in. kompleksowy rozwój systemów uczelnianych, a także ich wpływ na budowanie relacji z otoczeniem zewnętrznym. Podczas posiedzenia zaprezentowany został również system do automatycznego opracowywania egzaminów i ankiet papierowych.

Komisja ds. Infrastruktury Informacyjnej jest jedną z siedmiu stałych takich ciał KRASP, której Przewodniczącym jest prof. Henryk Krawczyk, Rektor Politechniki Gdańskiej. Jednym z Członków Komisji jest prof. dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W Posiedzeniu wzięli udział: prof. Henryk Krawczyk - Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Robert Charmas - Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, prof. Mariusz Figurski - Prorektor Wojskowej Akademii Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie, prof. Andrzej Mastalerz - Rektor AWF im. J. Piłsudskiego w Warszawie, prof. Stanisław Michałowski - Rektor Uniwersytetu M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prof. Tadeusz Pomianek - Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prof. Tomasz Szapiro - Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prof. Andrzej Tretyn - Rektor Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu, prof. Sławomir Wiak - Prorektor ds. Edukacji Politechniki Łódzkiej, mgr inż. Paweł Niedziejko - Kierownik Działu Informatyki Wojskowej Akademii Technicznej im. J. Dąbrowskiego w Warszawie, dr Bartosz Grucza - Kanclerz Szkoły Głównej Handlowa w Warszawie, Dominika Czyżak - Zastępca Dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej, Grzegorz Kopcewicz - Wydawnictwo Naukowe UMK.

A także przedstawiciele WSIiZ: dr Wergiliusz Gołąbek, prof. Zdzisław Hippe, dyr. Lucjan Hajder, dr Mariusz Wrzesień, Kier. Artur Skoczylas i Kier. Wiesław Stręciwilk. Przedstawiciele Partner in Progress: Sławomir Umpirowicz, Marek Bieniasz, Natalia Cios, Grzegorz Żytka oraz reprezentacja firmy Laboratorio JRI Sistemas: Palmira Garcia - Dyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych, Manuel Isidoro – Dyr. Techniczny, Tomas Fernandez – Manager ds. Projektów Międzynarodowych.

Fot. Adam Janusz

Na zdjęciu - dd lewej: dr Wergiliusz gołąbek, prorektor ds. rozwoju i współpracy WSIiZ, prof. dr hab. Tomasz Szapiro, rektor SGH, dr Bartosz Grucza, kanclerz SGH.