WeLearning - darmowe szkolenia bez wychodzenia z domu!

2013-07-22 03:29:59

Lubisz korzystać z serwisów społecznościowych takich jak Facebook lub NK? Chciałabyś w domowym zaciszu pogłębić swoją wiedzę? Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie zaprasza wszystkie pracujące osoby między 25. a 64. rokiem życia do rejestracji na platformie WeLearning, która umożliwia bezpłatne samokształcenie. Dołącz i Ty!

- Na bazie rozwiązań społecznościowych (social e-learnig) użytkownicy mogą uzyskać dostęp do szerokiej bazy materiałów dydaktycznych, szkoleń oraz wziąć udział w sesjach doradczo- coachingowych. Aby w pełni korzystać z zasobów serwisu welearning.edu.pl należy jedynie pobrać, wypełnić i dostarczyć załączniki dostępne na stronie - mówi Anna Łokcik, dyrektor projektu Platforma Kształcenia Społecznościowego – WeLearning.

WeLearning to projekt, którego idea zrodziła się w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie (WSE). Uczelnia bacznie śledzi trendy w zakresie kształcenia osób dorosłych i ceni sobie wszelkie innowacyjne metody kształcenia podnoszące efektywność nauczania. Dlatego zwracając uwagę na tendencje społeczno-ekonomiczne takie jak m.in. niż demograficzny, ogólne starzenie się społeczeństwa, niewielki udział pracujących Polaków w proces Life Long Learning, zdecydowała się wdrożyć projekt, który odpowiada m.in. na powyższe wyzwania.

Innowacyjność tego projektu polega na wypracowaniu oryginalnego modelu ustawicznego kształcenia społecznościowego (social e-learning) łączącego szeroką gamę form rozwoju i metod nauczania: od klasycznych szkoleń czy warsztatów poprzez kursy e-learningowe, videotutoriale, podcasty i wiele innych, a na wsparciu doradczo-coachingowym kończąc. Oferowane w ramach projektu materiały dydaktyczne są zróżnicowane nie tylko pod względem form, ale przede wszystkim pod względem treści i tematyki. Użytkownicy mogą za ich pomocą poszerzyć wiedzę z wielu tematów, m.in. temat zarządzania, marketingu, negocjacji, obsługi aplikacji komputerowych do edycji grafiki, filmów i dźwięku, języka migowego, mody, a nawet organizacji wypraw. Dzięki wsparciu finansowemu ze środków europejskich korzystanie z wszystkich treści dostępnych na platformie Welearning jest bezpłatne.

Podstawą proponowanego przez WSE modelu jest założenie, iż  w dobie networkingu i sieci społecznościowych zdobywanie wiedzy w trakcie swobodnej jej wymiany między ludźmi, jest bardziej efektywne niż tradycyjne metody nauki. To właśnie kształcenie nieformalne bazujące na wzajemnym, często w formule on-line uczeniu się jest dziś istotnym czynnikiem rozwoju człowieka. Platforma welearning.edu.pl (główny produkt projektu) to miejsce, w którym użytkownicy będą mieli możliwość samokształcenia oraz wymiany doświadczeń. Uczestnicy projektu będą angażowani w różnego rodzaju działania podejmowane na platformie i poza nią. Oprócz korzystania z materiałów dostępnych na stronie, uczestnicy będą mieli możliwość zamieszczania swoich własnych treści (od artykułów po kursy e-learning). Nie narzucamy formy ani treści materiałów, zależy nam na tym, aby uczestnicy aktywnie uczestniczyli w życiu platformy – nie tylko jako ostateczni odbiorcy ale również twórcy interaktywnych treści. Zachęcamy aby dzielili się wiedzą z zakresu swoich zainteresowań, specjalizacji czy też zdobytego doświadczenia zawodowego – mówi Anna Łokcik, dyrektor projektu. Dla najbardziej aktywnych przewidziano dodatkowe nagrody (np. uzyskanie dostępu do wysoce specjalistycznych materiałów Premium, udział w dodatkowych szkoleniach czy programie doradczo-coachingowym).

Dzięki rozbudowanym narzędziom społecznościowym użytkownicy będą mogli komentować, dodawać materiały, a także kontaktować się między sobą w ramach funkcjonujących grup dyskusyjnych i komunikatorów. Ponadto, oprócz możliwości wymiany wiedzy i doświadczeń, serwis będzie stanowić także narzędzie do networkingu osób oraz firm. Platforma będzie umożliwiać promowanie najbardziej aktywnych użytkowników.

Pomysłodawcy projektu zaangażowali szereg specjalistów z różnych branż do tworzenia zawartości serwisu. Wśród nich są nie tylko naukowcy, ale przede wszystkim eksperci-praktycy, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Na platformie już teraz opublikowano duża liczbę materiałów szkoleniowych. Już niedługo platforma zostanie oddana w ręce użytkowników, którzy będą mogli komentować i modyfikować istniejące materiały, publikować swoje i kontaktować się ze sobą.

Rekrutacja uczestników rozpoczęła się 1 lipca 2013 roku i wciąż trwa. Zapraszamy do zarejestrowania się na stronie welearning.edu.pl wszystkie osoby pracujące w wieku 25-64 lat, którym bliska jest idea samokształcenia i ciągłego rozwoju. Dodatkowe pytania kierować można na adres e-mail: welearning@wse.krakow.pl.