Dzień Otwarty Studiów II stopnia w WSIiZ

2013-06-26 02:42:46

W najbliższą sobotę (29 czerwca) WSIiZ zaprasza na Dzień Otwarty Studiów II stopnia. Uczelnia przygotowała m.in. pokazy robotów, spacer w wirtualnym świecie jaskini 3D, warsztaty z animacji trójwymiarowej, a także gry decyzyjne, zajęcia z coachingu zdrowia i zooterapii oraz wizytę w Centrum Odnowy biologicznej i SPA.

Impreza skierowana głównie do absolwentów studiów licencjackich będzie odbywać się w godzinach od 10 do 15, w nowoczesnym Centrum Edukacji Międzynarodowej w kampusie WSIiZ w Kielnarowej.

- Postaramy się zaprezentować w interesujący sposób kierunki studiów II stopnia: administrację, dziennikarstwo i komunikację społeczną, ekonomię oraz zdrowie publiczne, informatykę, turystykę i rekreację, a także zooterapię - nową specjalność na zdrowiu publicznym – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Uczelnia uruchomi nowoczesne laboratoria Centrum Edukacji Międzynarodowej, m.in. laboratorium finansowe symulujące giełdę papierów wartościowych, do praktycznej nauki podejmowania właściwych decyzji inwestycyjnych w ramach Akademii Efektywnego Inwestowania. Z kolei, w Laboratorium automatyki i robotyki przyszli studenci informatyki zapoznają się z działaniem współczesnych robotów i najnowszych programowalnych sterowników logicznych. Podczas pokazu poznają m.in.: budowę i sposoby programowania robota scorbot-ER 4U oraz robota UR6.

- W tym laboratorium, wyposażonym w bardzo nowoczesny sprzęt studenci WSIiZ uzyskują umiejętności praktyczne przygotowujące do zawodu automatyka robotyka, inżyniera programowalnych układów cyfrowych oraz informatyka – podkreśla Jacek Jamiński, opiekun laboratorium.

Stworzą klip 3D z poruszającą się postacią

Dużą atrakcją dla pasjonatów informatyki będą warsztaty animacji 3D, z użyciem specjalistycznego programu graficznego Blender 2.65, umożliwiającego tworzenie grafiki oraz animacji 3-wymiarowej. Uczestnicy poznają podstawowe techniki nadawania ruchu obiektom i postaciom. Uczelnia przygotowała też pokaz tworzenia zaawansowanych efektów specjalnych. Rezultatem końcowym warsztatów będzie utworzenie klipu filmowego, zawierającego wybraną sekwencję ruchów postaci.

Dodatkową atrakcją będzie wirtualny spacer w jaskini 3D, funkcjonującej w ramach laboratorium przetwarzania obrazu i wirtualnej rzeczywistości. Zwiedzający zobaczą m.in. pomieszczenia na co dzień zamknięte dla oglądających Muzeum Zamek w Łańcucie i 3 kampusy WSIiZ: w Rzeszowie, Tyczynie i w Kielnarowej. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w grach logiczno-zręcznościowych, ukrytych w wirtualnym świecie.

Jak zostać menedżerem?

W ramach promocji kierunku ekonomia odbędą się też warsztaty „Sztuka podejmowania właściwych decyzji menedżerskich”. - Nasi specjaliści zaprezentują m.in. symulację biznesową Marketpalce, w której gracz wciela się w rolę przedsiębiorcy i zarządza wirtualna firmą. Uczestnicy będą mogli porozmawiać ze studentami WSIiZ – tegorocznymi mistrzami świata w 35. Konkursie Marketplace – zachęca rzecznik.

Do wyboru kierunku administracja zachęcać będzie korzystanie z programu E-administracja i udział w grach decyzyjnych, które ćwiczą umiejętności podejmowania trafnych decyzji. Przy pomocy symulatora można prześledzić sposoby rozwiązania konkretnej sprawy z wyliczeniem kosztów rozstrzygnięć.

W ramach prezentacji kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna odbędą się m.in. zajęcia z marketingu interaktywnego. Uczestnicy poznają 5 kreatywnych metod pozycjonowania strony internetowej. Jednym z atutów ukończenia kierunku turystyka i rekreacja jest umiejętność obsługi systemów rezerwacji lotniczych, takich jak Amadeus. Specjaliści zaprezentują, jak wykorzystać Amadeus w biurze turystycznym. W specjalistycznym laboratorium uczestnicy będą samodzielnie przygotować rezerwację lotniczą na profesjonalnym terminalu. Dla przyszłych studentów zdrowia publicznego odbędą się zajęcia z Coachingu zdrowia i zooterapii. Uczelnia zaprezentuje Centrum Odnowy Biologicznej i SPA Kielnarowa.

Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatny dostęp do portalu „e-WSIiZ” – Otwartych Zasobów Wiedzy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jest to unikatowe narzędzie oferujące ponad 400 godzin edukacji całkowicie za darmo.

Do CEM w Kielnarowej można dojechać bezpłatnym autobusem.