Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

Dziś uczniowie rozbroją bombę

2013-05-31 08:07:14

4 czerwca w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej odbędzie się dzień gier terenowych i ekonomicznych. Wykorzystując możliwości laboratoriów CEM WSIiZ uczniowie szkół średnich będą rozwiązywać zadania, które pomogą im rozbroić bombę pod giełdą papierów wartościowych. Dodatkowo uczelnia wraz z Fundacją „Na rzecz nauki i edukacji – talenty” organizuje 3 i 4 czerwca finał konkursu ekonomicznego dla uczniów szkół średnich na najlepszy wirtualny biznes.

- Kształcenie praktyczne jest dla nas kluczowe. Podczas Game Day uczniowie szkół średnich będą wykonywać praktyczne zadania, które choć w części pozwolą wykorzystać zaawansowany technologicznie sprzęt i pokazać możliwości laboratoriów, a także atuty kampusu – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

WSIiZ przygotowała też warsztaty dla uczniów i nauczycieli: m.in. inscenizację rozprawy sądowej, o wolności wypowiedzi i słowa, sztuce rozmowy przed kamerą, a także warsztaty kryminalistyczne, z animacji 3D, robotyki i kreowania koncepcji biznesu. Uczestnicy zdobędą praktyczną też wiedzę na temat inwestycji giełdowych, fizjoterapii, hipoterapii. Będą także warsztaty lotnicze, z chemii kosmetycznej i receptury kosmetycznej oraz zdrowego żywienia.

Program Game Day dostępny jest na stronie:

- Dla uczestników uczelnia zaplanowaliśmy także paintball, park linowy, mini festiwal filmów animowanych, symulator jazdy, turniej gier komputerowych (TrackMania), bezpłatne makijaże i zdobienie paznokci (wykonywane przez studentki kierunku Kosmetologia), oraz pokazy peelingu kawitacyjnego, pokaz udzielania pierwszej pomocy, a także pokazy rehabilitacji medycznej i masażu leczniczego. Podczas Kielnarowa Game Day odbędzie się także minifestiwal zagranicznych filmów animowanych. Przewidzieliśmy projekcje 20 filmów (PROGRAM) – wymienia Pasieczna.

Wszystkie rozgrywki zostaną podsumowane przy wspólnym grillu, a zwycięzcy poszczególnych gier zostaną nagrodzeni.

Finał konkursu ekonomicznego

Ważnym punktem Game Day będzie finał ekonomicznego konkursu „Wirtualny menedżer” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województw: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego, dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Konkurs jest realizowany z wykorzystaniem symulacji biznesowej Marketplace, tej samej, na której studenci WSIiZ zdobyli tegoroczne mistrzostwo świata.

Darmowe studia w nagrodę

- 144 uczniów w 48 zespołach rywalizowało o wejście do finału w 8-tygodniowych eliminacjach rozgrywanych online. W finałowej rozgrywce weźmie udział 8 najlepszych zespołów, które zmierzą się ze sobą w dniach 3 i 4 czerwca – mówi Wojciech Pitura z Katedry Mikroekonomii WSIiZ, organizator konkursu.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 4 czerwca, o godz. 13:00 w sali KM 8, w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ. Imprezę uświetnią tegoroczni Mistrzowie Świata Marketplace. Dla uczniów ze zwycięskiej drużyny uczelnia w nagrodę oferuje bezpłatne kształcenie na I semestrze studiów.

Strona konkursu: www.wirtualnymenedzer.pl