Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

Student WSIiZ otrzymał Diamentowy Grant od Minister Barbary Kudryckiej

2013-05-29 10:00:23

Daniel Dereniowski z WSIiZ otrzymał nagrodę ministra „Diamentowy Grant” za projekt badawczy. To jedyny student z podkarpackich uczelni wyróżniony w tym programie. Wyróżnienie otwiera drogę kariery naukowej, umożliwia m.in. rozpoczęcie dowolnych studiów doktoranckich.

Głównym zadaniem programu ministra „Diamentowy Grant” jest wyłowienie naukowych talentów, umożliwienie im już po trzecim roku pracy pod kątem przyszłego doktoratu i przyspieszenie ich naukowych karier. Nagroda zapewnia też finansowe wsparcie badań i umożliwia rozpoczęcie samodzielnej pracy badawczej.

- W znowelizowanej ustawie znajdzie się zapis zobowiązujący wydziały do przyjmowania państwa na studia doktoranckie – obiecuje prof. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Środki pozyskane w ramach konkursu są przeznaczone na wydatki związane z prowadzeniem badań, a także na wynagrodzenie dla młodego badacza w wysokości minimum 2,5 tys. zł miesięcznie. Grant realizowany będzie przez 22 miesiące a opiewa na kwotę blisko 90 tys. zł.

Tematem nagrodzonego projektu Daniela Dereniowskiego, studenta administracji, jest „Postrzeganie zagrożeń z zakresu ochrony informacji oraz bezpieczeństwa teleinformatycznego przez pracowników przedsiębiorstw w województwach mazowieckim i podparpackim”. Naukowym opiekunem prof. dr hab. Jerzy Chłopecki, prorektor ds. nauki WSIiZ. Głównym celem badań jest zweryfikowanie wiedzy i świadomości zagrożeń wśród pracowników firm z tych 2 regionów. Jednocześnie projekt zakłada anonimową analizę blisko 100 przedsiębiorstw z Mazowieckiego i Podkarpacia.

Laureaci II edycji „Diamentowych Grantów” reprezentują 25 uczelni z całej Polski, w tym tylko dwie uczelnie niepubliczne: Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie.