Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Studenci WSIiZ zwyciężyli ogólnopolski maraton programistyczny

2013-05-16 02:28:49

Drużyna Touch The Future reprezentująca WSIiZ zajęła I miejsce w warszawskim maratonie programistycznym. Studenci stworzyli aplikację, która jest grą miejską, z wykorzystaniem smartfonów i najnowszych technologii mobilnych: NFC, QR kod i geolokalizacja.

Hackathon NFC - Isobar Create Warsaw odbył się w dniach 11-12 maja w Warszawie. Zadaniem uczestników było stworzenie w ciągu 30 godzin (od godziny 10 do godz. 16 dnia następnego) działającego prototypu aplikacji mobilnej wykorzystującej NFC (Near Field Communication) w jednej z wybranych kategorii: rozrywka, finanse, reklama zewnętrzna i handel. NFC to bezprzewodowa technologia, która czyni interakcję wyjątkowo łatwą, działa podobnie jak płatności kartami zbliżeniowymi.

Drużyna Touch The Future, w której skład wchodzą: Michał Ręczkowicz, Ivan Mazur, Sławek Szewczyk, Paweł Janda oraz Krzysztof Rachwał zajęła I miejsce w kategorii Rozrywka (patron - LG Electronics). Wszyscy reprezentanci Uczelni aktywnie działają na rynku rozwijając własną firmę "MobiTouch”. Studenci stworzyli ją m.in. dzięki udziałowi w specjalności Warsztat Biznesowy - Jak założyć własną firmę, gdzie pod okiem ekspertów biznesu wykreowali z sukcesem pomysł na własną działalność.

- Stworzona przez nas aplikacja to swego rodzaju gra miejska z wykorzystaniem smartfonów i najnowszych technologii mobilnych jak NFC, QR kod i geolokalizacja. Tworząc scenariusz gry załączamy w tle określony przez zleceniodawcę przekaz marketingowy, nagradzając uczestników produktami firmowymi, zniżkami, itp. Organizujemy coś na kształt kampanii marketingowej, oferując jednocześnie rozrywkę dla graczy – tłumaczy Paweł Janda, współzałożyciel firmy MobiTouch sp. z o.o., student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Jedną z zalet aplikacji stworzonej przez studentów WSIiZ jest koncept wieloplatformowy.

- Wygraliśmy między innymi dlatego, że aplikacja nie jest przeznaczona na tylko jedną platformę mobilną. Nie musimy posiadać najnowszego smartfona. Wystarczy model posiadający dostęp do Internetu oraz obsługę czytania kodów QR. Połączyliśmy nową technologię (NFC) ze starszą (QR kody )i to był strzał w dziesiątkę – dodaje Sławek Szewczyk.

Maraton programistyczny, organizowany przez jeden z największych domów mediowych w Polsce – Hypermedia Isobar była to piąta edycja międzynarodowego konkursu, a pierwsza taka impreza w Polsce. Poprzednie edycje odbyły się w Bostonie, San Francisco, Londynie i Singapurze. W skład jury weszli specjaliści z branży IT i mobile. Nagrodzone w konkursie aplikacje między innymi ułatwiają zakupy, eliminują kolejki, zachęcają do udziału w grach miejskich oraz interakcji z nośnikami reklamy zewnętrznej.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe, ponadto Fundusz IQ Partners zagwarantował finalistom warsztaty biznesowe dotyczące m.in. przygotowania projektów pod kątem inwestycyjnym. Projekty o wysokim potencjale inwestycyjnym będą miały szansę na  zdobycie finansowania.

- Bardzo dobra organizacja, świetna zabawa, interesujący ludzie, duże możliwości biznesowe. Czekamy na następne edycje – podsumowuje zgodnie ekipa Touch The Future.

Studenci wchodzący w skład drużyny konkursowej są członkami Koła Naukowego „Nowych Technologii Programistycznych” WSIiZ, które ściśle współpracuje z firmą Microsoft za pośrednictwem działającej w ramach Koła, jednostki - Rzeszowska Grupa.Net WSIiZ zarejestrowanej na portalu CodeGuru.

(Fot. Darek Felis-Obrycki Torres – art.)

 

 

 

wszystkie aktualnosci »