Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

WSIiZ najlepszą uczelnią w Polsce południowej

2013-05-13 11:21:26

W opublikowanym dziś Rankingu Niepublicznych Uczelni Magisterskich, przygotowanym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą, WSIiZ zajęła 1 miejsce wśród uczelni w Polsce południowej. Jest liderem pod względem międzynarodowości, innowacyjności i warunków studiowania.

W zestawieniu magisterskich uczelni niepublicznych WSIiZ zajęła wysoką 9 lokatę, z minimalną różnicą punktów do 5 miejsca. W porównaniu z rokiem ubiegłym, rzeszowska szkoła wyższa zdobyła o 4 punkty więcej w ogólnej klasyfikacji. Taki wynik pokazuje, iż WSIiZ ma stabilną pozycję lidera i od lat znajduje się w czołówce uczelni niepublicznych.

- Utrzymujemy status lidera międzynarodowości. Mamy bardzo wysoką 2 pozycję w Polsce w kategorii studenci obcokrajowcy i 3 miejsce pod względem wielokulturowości. Jesteśmy też w czołówce pod względem programów studiów prowadzonych całkowicie w językach obcych – nie kryje zadowolenia prof. Tadeusz Pomianek, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rektor podkreśla, iż uczelnia kształci ok. 1300 studentów z 20 krajów świata. Dzięki temu młodzież może poznać inne kultury, zwyczaje i mentalność. - W zglobalizowanym świecie jest to niezwykle cenne i dobrze przygotowuje naszych studentów do pracy zawodowej z partnerami zagranicznymi, a zwłaszcza do wspólnych przedsięwzięć biznesowych. Międzynarodowa drużyna naszych studentów zdobyła właśnie tytuł mistrza świata w konkursie Marketplace, za zarządzanie wirtualną firmą – przekonuje prof. Pomianek.

W kluczowej dla uczelni kategorii innowacyjność, WSIiZ utrzymała pozycję w czołówce, ze świetną 3 lokatą w Polsce za pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej. Kapituła rankingu przyznała jej też wysokie miejsce za pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych na badania i rozwój.

Wyniki rankingu pokazują też, że WSIiZ wyróżnia też siła naukowa. Uczelnia otrzymała 3 lokatę za liczbę posiadanych akredytacji środowiskowych i międzynarodowych. Świadczy to o wysokiej jakości kształcenia. Warto również podkreślić, iż WSIiZ uplasowała się na 3 pozycji pod względem liczby publikacji.

Kapituła oceniła też bardzo wysoko warunki studiowania w WSIiZ. Uczelnia, która ma 3 nowoczesne kampusy i 70 laboratoriów, otrzymała maksymalną liczbę punktów za własną bazę dydaktyczną. Do tak dobrej oceny przyczyniło się również z pewnością Centrum Edukacji Międzynarodowej z innowacyjnymi laboratoriami – nowoczesna inwestycja WSIiZ opiewająca na kwotę 30 mln zł. Zobacz film o laboratoriach w TVP 2 na stronie www.tvp.pl/styl-zycia/ludzie/poziom-20/wideo/odc-80/7122367

- Kryteria rankingu dla młodzieży są wyraźnym wskaźnikiem , że WSIiZ to uczelnia solidna, stabilna, od lat utrzymująca się w ścisłej czołówce uczelni niepublicznych, gdzie młodzi ludzie nie zmarnują zapału i ambicji – podkreśla rektor WSIiZ.

Uczelnię wyróżnia harmonijne współdziałanie w 3 obszarach aktywności: dydaktyki, nauki i usług, co zdaniem rektora Pomianka, daje gwarancję efektywnego kształcenia, opartego głównie na praktyce.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.wsiz.rzeszow.pl