Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu
Biuletyn Informacji Publicznej
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Kształcenie obcokrajowców szansą dla polskiego szkolnictwa wyższego

2013-04-15 12:45:27

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych organizują seminarium „Kształcenie studentów obcokrajowców - szansą dla rozwoju szkolnictwa wyższego w Polsce”

 Polskie szkolnictwo wyższe wobec problemów kształcenia studentów obcokrajowców, doświadczenia Departamentu Konsularnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Konsulatów RP na Wschodzie i uczelni wyższych w kształceniu studentów z Ukrainy oraz wyniki badań dot. problemów wizowych – to tylko niektóre tematy, które będą przedmiotem dyskusji podczas seminarium „Kształcenie studentów obcokrajowców - szansą dla rozwoju szkolnictwa wyższego w Polsce”. Seminarium odbędzie się 17 kwietna br., w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej.

Rozwój i otwarcie uczelni wyższych na możliwości kształcenia studentów obcokrajowców w Polsce jest wielką szansą dla rozwoju sektora uczelni publicznych i niepublicznych. Dlatego, wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych organizujemy seminarium, którego celem jest stworzenie forum wymiany myśli i doświadczeń związanych z kształceniem studentów obcokrajowców w Polsce - mówi Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy dr Wergiliusz Gołąbek. W trakcie seminarium przewidziano dwie sesje tematyczne. Każda z sesji rozpoczynać się będzie referatem wprowadzającym.

W programie przewidziane zostały wystąpienia przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przedstawicieli Konsulatów RP ze Wschodu oraz Rektorów uczelni wyższych. Seminarium otworzy Pan Profesor Janusz Cisek – Wiceminister Spraw Zagranicznych oraz Pan Profesor Tadeusz Pomianek – Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Seminarium odbędzie się w godzinach w godz. 10:00 – 16:00, w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w Kielnarowej, w sali 386 A. 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej seminarium

wszystkie aktualnosci »

TELC

partner ZUS Współpraca partnerska