Biuletyn Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu

Od 21 stycznia zapisy na nowy semestr Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

2013-01-18 12:49:08

21 stycznia (najbliższy poniedziałek) o godzinie 15.00 rozpoczynają się zapisy na drugi semestr bezpłatnych zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Rzeszowie, organizowanych przez WSIiZ. Indeks otrzyma jak poprzednio 120 małych studentów. Zapisy prowadzone będą do 10 lutego.

- Do udziału w zajęciach zachęcamy uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych z woj. podkarpackiego. Uczestnictwo jest nieodpłatne. Semestr obejmuje sześć spotkań po 2 godziny lekcyjne. Zajęcia mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment. Młodzi studenci uczą się poprzez zabawę – zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Zajęcia, prowadzone przez nauczycieli akademickich, zaznajomią słuchaczy z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. Podczas warsztatów, odgrywając rozmaite role - kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu - młodzi studenci uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować oraz kształcić umiejętności przekładania wiedzy na praktykę.

W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

6 grudnia 2012 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się finał I edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. 89 studentów przystąpiło do testu z wiedzy ekonomicznej. Po podsumowaniu wyników okazało się, że 3 studentów zdobyło taką samą liczbę 21 punktów. Trójka liderów przystąpiła do dogrywki i zmierzyła się z dodatkowymi 3 pytaniami. Na tym etapie bezkonkurencyjna okazała się Anna Szyszka, która na wszystkie pytania odpowiedziała prawidłowo. To właśnie jej przypadł tytuł Najlepszego Studenta edycji oraz nagroda Tablet Samsung Galaxy. Drugie miejsce zajął Kornel Natoński, a trzecie przypadło Marcinowi Mazurowi. Pozostali studenci otrzymali mikołajkowe upominki.

- Warto się pospieszyć, bo podobnie, jak w poprzedniej edycji, liczba miejsc jest ograniczona. W pierwszym semestrze już podczas kilku pierwszych dni zapisało się ponad 120 osób – informuje Urszula Pasieczna.

Zapisy na zajęcia EUD odbywać się będą na stronie:

Pierwsze zajęcia już 7 marca 2013 r. Szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków EUD, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na: www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Inicjatywie patronuje Narodowy Bank Polski, a Minister Edukacji Narodowej pełni nad przedsięwzięciem patronat honorowy.