Dzień Otwarty Kół Naukowych i Organizacji Studenckich

2012-11-21 03:56:35

Zapraszamy na Dzień Otwarty Kół Naukowych i Organizacji Studenckich, który odbędzie się 22 listopada, w godzinach od 9:00 do 15:00, w Klubie Akademickim WSIiZ i sali Ra 07.

To już VI edycja Dnia Otwartego Kół Naukowych i Organizacji Studenckich organizowana przez WSIiZ. Patronem honorowym tego wydarzenia jest Fundacja "Na rzecz nauki i edukacji – talenty".

Podczas wydarzenia zaprezentuje się prawie 30 różnych organizacji, w tym 24 koła naukowe, m.in. takie, jak:

• Koło Naukowe Nowych Technologii Programistycznych – które zaplanowało ciekawe konkursy, korzystanie z urządzeń takich, jak xBox (wraz z Kinectem) oraz możliwość poznania ciekawych nowinek z branży IT
  • Koło Naukowe Instytutu Badań nad Cywilizacjami – udostępni ciekawe przedmioty z różnych zakątków świata, zaprezentuje egzotyczne tańce
  • Koło Naukowe Finansów „Flow” – zorganizuje konkursy z ciekawymi nagrodami oraz umożliwi rozmowę z ambasadorem takich firm, jak chociażby PwC czy BNP Paribas
  • Koło Naukowe Badań nad Bezpieczeństwem i Terroryzmem – zaprezentuje sprzęt ratowniczy, poinstruuje, jak zachować się w razie wystąpienia zdarzenia katastroficznego
  • Koło Naukowe Kryminalistyki – będzie m.in. prezentować metody badań kryminalistycznych

oraz organizacje studenckie, jak AIESEC Rzeszów.

Równolegle w sali obok (RA07) odbywać się będą wykłady otwarte dla wszystkich zainteresowanych; wykłady te poprowadzą w większości studenci z kół naukowych, by jeszcze dokładniej przybliżyć swoją działalność. Poruszane tematy to m.in.:

• Kwestie bezpieczeństwa państwa i rola Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
  • Nowoczesne technologie
  • Prawa i wolności obywatelskie, zasady etykiety

Jak co roku odbędzie się równocześnie konkurs na najlepiej zaprojektowane i wykonane stoisko, w którym decydujący głos będą mieli sami odwiedzający. Wśród osób głosujących rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, których sponsorem jest rzeszowski lokal Kula - BOWLING & CLUB.

Po części oficjalnej organizatorzy zapraszają na wspólne spotkanie integracyjne w klubie Chilli, podczas którego będzie można poznać wielu ciekawych i aktywnie działających na rzecz uczelni studentów.

O godzinie 22.00 organizatorzy zapraszają na imprezę do rzeszowskiego klubu Chilli Music Club, który znajduje się przy ul. Kopernika 12.